כמה עולה הגדלת חזה או הרמת חזה ? מחירים ומידע נוסף אצל ד"ר אולשינקה

כמה עולה הגדלת חזה היא שאלה מעניינת, אך רצוי קודם כל לקבל מידע מקדים על אופן הביצוע ועל התהליך.

נשים רבות מתייחסות אל ניתוח זה כאל רכישת מוצר, אמנם הגדלת חזה הוא ניתוח לא מורכב אשר לא מצריך אשפוז, אבל כמו בכל דבר שקשור לרפואה – חשוב לבחור ידיים מקצועיות שיטפלו בכן, הגוף והבריאות שלכן הוא מעל הכל, הרבה מעבר למחיר אטרקטיבי

אז מה הוא ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה הינו הניתוח השכיח ביותר בכירורגיה אסתטית. בניתוח זה ניתן לשפר את המראה החיצוני, התחושה וההרגשה האישית.

ניתוח זה הינו ניתוח פשוט יחסית וקצר (אורך כשעה). הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ובמהלכו יוכנס שתל לשד על מנת להגדיל את נפחו ולשפר את צורתו.

הניתוח מבוצע בדרך כלל בנערות ובנשים שהגיעו לבשלות מינית. במקרים מסוימים ניתן לביצוע בגיל צעיר יותר (במקרים של אסימטריה משמעותית/חוסר התפתחות תקינה).

למי מיועד ניתוח הגדלת חזה?

הניתוח מיועד לנשים שגודל החזה עבורן הוא קטן, נשים לאחר לידה, לאחר ירידה במשקל, שהחזה איבד מנפחו והתרוקן.

בייעוץ טרם הניתוח נדבר על ציפיות, הסבר על התהליך עצמו, שיטות הניתוח האפשריות, הסבר על גודל, סוגי וצורת השתלים השונים, ויתרונות וחסרונות מכל אפשרות. בנוסף, תעברי בדיקה גופנית והתאמת השתל הנכון לגופך.

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, נמשך כשעה. בתום הניתוח, תישארי להשגחה של מספר שעות ולאחריהן תשתחררי הביתה.  השתל יוחדר לשד מעל או מתחת לשריר החזה הגדול, או במישור משולב. יבוצע לרוב דרך חתך בקפל התת שדי או סביב העטרה (פטמה).

ההחלטות הללו יתקבלו בפגישת הייעוץ.

בסיום הניתוח תלבשי חזייה מיוחדת.  נדרשת בהתחלה מנוחה של כשבוע, בשבוע זה את נדרשת לא לבצע פעילות מאומצת.

בימים הראשונים תיהיה נפיחות, מעט כאב ויתכנו שטפי דם. התפרים נמסים ועל כן אין צורך בהסרתם. את החזייה המיוחדת תמשיכי ללבוש במהלך כל שעות היממה ועד שישה שבועות לאחר הניתוח. חזרה לפעילות מלאה, כולל פעילות גופנית מאומצת, תהיה לאחר 6 שבועות.

 

כמה עולה הגדלת חזה ?

מחירים של ניתוח הגדלת חזה משתנים ממטופלת למטופלת – בשביל לקבל הצעת מחיר שמותאמת לך, רצוי שקודם כל תתקשרי אל המרפאה של ד"ר אולשינקה ותקבלי את כל המידע שאת זקוקה לו כולל הימים בהם ניתן לבצע את הניתוח, זמן החלמה מהגדלת חזה וגם מחירים.

 

צרו קשר עוד היום לקבלת מידע נוסף

אשמח לראות אתכם בפגישת יעוץ.

שלכם,

ד"ר אסף אולשינקה

 

ניתוח הצמדת אוזניים עם ד"ר אולשינקה – בואו להבין וללמוד כיצד מתבצע ההליך

הצמדת אוזניים בולטות – מידע על ניתוח הצמדת אוזניים ואלטרנטיבות נוספות

ד"ר אסף אולשינקה, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מסביר על אוזניים בולטות וניתוח הצמדת אוזניים.

מבנה תקין של האפרכסת

החלק החיצוני של האוזן, האפרכסת, בנוי מסחוס הנותן את המסגרת והתמיכה ובעור המכסה אותו. בתנוך אין סחוס והוא בנוי מעור ושומן. צורת אפרכסת האוזן היא כצורת האות C. צורה זאת נוצרת על ידי המבנה הסחוסי של ההליקס והתנוך. בתוך מבנה ה C יש מבנה בצורת האות Y שנוצרת על ידי האנטיהליקס והקרורה העליונה והתחתונה. החלק המרכזי של האוזן בנוי בצורת קונכיה, ונקרא קונכה.

 

 

 

 

 

ניתוח הצמדת אוזניים באוזניים בולטות

מצב בו האוזניים בולטות ("אוזני דמבו" או "אוזני פייפר") הוא מצב בו האפרכסות בולטות יתר על המידה מצידי הראש. נהוג להתייחס לבלט של האפרכסת מעל ל- 2 ס"מ מהראש כאוזניים בולטות. במרבית המקרים, בלט האוזניים נגרם כתוצאה מחוסר התפתחות של כפל האנטיהליקס, הגורם לכך שההליקס (המסגרת הסחוסית של האפרכסת) בולט יתר על המידה. גורם נוסף הוא שאזור הקונכה הסחוסית, עמוקה מדי ובעצם דוחפת את האפרכסת הרחק מצידי הראש. במקרים רבים, הגורם לבלט האפרכסות הוא שילוב של שתי הסיבות הללו.

אוזניים בולטות לא גורמות לבעיות פונקציונליות כגון פגיעה בשמיעה, אך עלולות לגרום הרבה פעמים ללחץ נפשי וחוסר בטחון בגלל הצקות של ילדים אחרים.

 

האם התופעה מחייבת ניתוח הצמדת אוזניים ? ניתן לטפל באוזניים בולטות באופן לא כירורגי, אם מתחילים טיפול בגיל מוקדם, כך שהסחוס עדיין רך וניתן לשינוי. הטיפול הניתוחי המקובל הוא "הצמדת אוזניים" (אוטופלסטיה), פרוצדורה ניתוחית אשר מתבצעת החל מגיל 6, כשהאוזן מגיעה כמעט לגודלה הסופי. זהו גם הגיל בו בדרך כלל מתחילה המודעות והרצון לבצע את הניתוח בגלל הצקות של ילדים אחרים וסביב הכניסה לבית הספר. זהו ניתוח אסתטי אבל אני רואה אותו כניתוח עם מרכיב רפואי – פסיכולוגי חשוב לילד.

את הניתוח אני מבצע בגישה אחורית דרך חתך נסתר מאחורי האוזן (בחיבור בין האוזן לראש) ושילוב של יצירת כפל אנטיהליקס והקטנת הקונכה, מצמיד את האוזניים קרוב יותר לראש. הניתוח בילדים הינו בהרדמה כללית (במבוגרים ניתן לבצע בהרדמה מקומית). הניתוח לא מאוד כואב וההחלמה לא קשה. האוזניים חבושות למשך שבוע, ויש הגבלה בפעילות למספר שבועות. לאחר הורדת חבישה, שימוש בסרט טניס למשך הלילה למשך חודש נוסף. את התוצאות רואים מיד לאחר הורדת החבישה, אבל למראה האוזן הסופי יש לחכות מספר שבועות עד לירידת הבצקת.

ניתוח הצמדת אוזניים דורש ידיים מיומנות – מחיר הניתוח פחות משמעותי כאשר מדובר בבריאות שלכם.

בידיים של מנתח מיומן, הניתוח נחשב בטוח, אבל יש לדעת כי יכולים להופיע סיבוכים כגון שטפי דם, בצקת, זיהומים, צלקות לא יפות, אסימטריה, הצמדת יתר או חסר.

מוזמנים לקרוא בקישור המצורף, את המאמר שלי בנושא הצמדת אוזניים אשר פורסם בעיתון המקצועי לכירורגים פלסטים בארה"ב Seminars in Plastic Surgery.

ועוד כמה מילים לגבי ניתוחים פלסטיים בילדים בכלל. כירורגיה פלסטית ילדים הינה התמחות מיוחדת בתוך התחום של כירורגיה פלסטית. היא נותנת את האפשרות לתקן ולטפל בבעיות ייחודיות לגיל הצעיר טרם יהפוך לבוגר. ילד איננו מבוגר קטן, בעיקר בכל הנוגע לכירורגיה פלסטית. יש לדעת ולהבין את הייחודיות מבחינת המבנה, הגדילה, מבחינה רגשית (של הילד ושל הוריו) ולהכיר את הבעיות הייחודיות לילדים.

 

ההכשרה הרשמית שלי בארה״ב, יחד עם הניסיון היומיומי שלי כפלסטיקאי בכיר, נותנים לי את

היכולת לתת את הטיפול המקצועי ביותר לניתוחים בפנים בכלל ובניתוחים פלסטים בילדים בפרט.

רוצים לדעת פרטים נוספים על ניתוח להצמדת אוזניים ?

 

צרו קשר עוד היום לקבלת מידע נוסף

אשמח לראות אתכם בפגישת יעוץ.

שלכם,

ד"ר אסף אולשינקה

 

מילוי קמטים בפנים

הטרנד העולמי בשנים האחרונות של תהליכים שונים לריענון והצערה של עור הפנים, הולך וגובר עם התפתחות הטכנולוגיה והשיטות לביצוע מילוי קמטים בפנים הולכות ומתרבות. כאשר מחפשים עבור מילוי קמטים המלצות יש לשים לב לאופן בו התהליך מתבצע, וכמובן למומחה אשר מבצע את התהליך ולהכשרתו והסמכתו.

כפי שציינו, ישנן שיטות שונות של מילוי קמטים בפנים כאשר המטרה היא אחת כמובן – העלמת הקמטים באופן היסודי ביותר ולזמן הממושך ביותר. התהליכים שונים הן באופן ביצועם, חלקם פולשניים יותר, חלקם טבעיים יותר, חלקם אפקטיביים יותר, וכו'. אם יש לכם מניעה בביצוע תהליך מסוים, רצוי שבעת חיפוש אחר מילוי קמטים המלצות תכוונו לסוג התהליך אותו אתם מחפשים.

כאשר מילוי קמטים בפנים מתבצע באופן מקצועי ויסודי, התוצאה היא איכותית ועמידה לטווח ארוך יותר. לכן בחרו במומחה אשר מקבל עבור מילוי קמטים המלצות חמות ממטופלים אשר עברו את התהליך ויצאו מרוצים.

בעת מחפשים עבור מילוי קמטים המלצות אחד הטיפולים הפופולריים ביותר אשר נתקלים בהם הוא מילוי קמטים בפנים עם חומצה היאלורונית, חומר טבעי לחלוטין אשר נמצא בגופנו. לשיטה זו יתרונות רבים, כאשר מדובר בחומר עם תופעות לוואי קלות וקצרות טווח, התהליך עצמו אינו כואב וההתאוששות קצרה.

מחפשים עבור מילוי קמטים המלצות לטיפול אפקטיבי וטבעי ? פנו עוד היום לד"ר אסף אולשינקה לפרטים נוספים אודות טיפול מילוי קמטים בפנים עם חומצה היאלורונית.

הסרת נקודות חן בילדים

הסרת נקודות חן בילדים

נקודות חן אינן נפוצות אצל ילדים, ורק בגיל מבוגר יותר גופנו הופך למנוקד עם כמה עשרות נקודות חן לפחות.
נקודות חן מופיעות ומתרבות בעקבות חשיפה רבה לשמש, אשר קיימת בשפע במדינתנו ולכן ההגנה מפניה כה חשובה.

נקודות חן יכולות להיות חסרות משמעות ולא להפריע למהלך חיינו בשום צורה, אך הן גם עשויות להיות בעייתיות ולגרום למלנומה, סוג מסוים של מחלת הסרטן.
אמנם מלנומה נפוצה יותר בגיל מבוגר, אך אם לילדכם יש נקודות חן רבות יש לשים לב ולעקוב בקפידה בכדי לוודא כי הן אכן אינן בעייתיות. מומחה בכירורגיה פלסטית יידע לנתח את הסוגייה ולהכווין בהתאם לטיפול המיטבי ביותר.
במקרה של נקודות חן חשודות, ניתן לבצע הסרת נקודות חן בילדים אצל כירורג פלסטי לילדים.

הסרת נקודות חן בילדים מתבצעת כאשר נקודות החן נראות כבעלות פוטנציאל להתפתחות לא בריאה.
הסימנים אותם בודקים בכדי לדעת האם נקודת חן עשויה להיות בעייתית הם הגודל, הצורה והצבע. מבחינת הגודל,
קוטר של נקודת חן לא צריך להיות גדול יותר מ-6 מ"מ, אם כן אז היא בהחלט נחשבת לחשודה.
מבחינת הצורה, נקודת החן צריכה להיות סימטרית ועם גבולות ברורים.
לבסוף, מבחינת צבע וגוון, נקודת החן צריכה להיות אחידה מבחינת הגוון שלה.

אם אחד מהסימנים מעלה מתקיים אז הנקודה נחשבת לחשודה ושוקלים הסרת נקודות חן בילדים על מנת להסירה טרם תיווצר בעיה כלשהי. חשוב מאוד לקבל שירות דרך כירורג פלסטי מומלץ אשר יסווג את הנושא בהתאם.

מחפשים מידע נוסף אודות הסרת נקודות חן בילדים או מבוגרים ? צרו קשר ואשמח לסייע. כמו כן טיפולים נוספים כמו ניתוח אוזניים, פיסול אף ללא ניתוח, הסרת שומות, בוטוקס במצח ועוד..

מומחה בכירורגיה פלסטית

כיום ישנם מכוני יופי רבים אשר מציעים טיפולי אסתטיקה שונים, אך ישנם טיפולים אשר כדאי לבצע אך ורק אצל מומחה בכירורגיה פלסטית מוסמך.
לדוגמא, הסרת צלקות, הליך אשר אנשים רבים עם צלקות מחכים בציפייה לביצועו ולתוצאותיו, בעיקר אם מדובר בצלקת גדולה או במיקום בולט.
צלקות נגרמות מסיבות שונות, כדוגמת כווייה קשה, פציעה, ניתוח ועוד, ולעתים נעלמות אך לעתים רבות נשארות בולטות.

רק מומחה בכירורגיה פלסטית אשר מתמחה בתחום של הסרת צלקות יבצע עבודה טובה בהסרה מוחלטת של הצלקת והעלמתה ככל הניתן.
ישנם אנשים רבים אשר מסתובבים עם צלקות בגופם שגורמים להם לביטחון עצמי נמוך,
וניגשים אל מומחה בכירורגיה פלסטית שיסיר עבורם את הצלקת.
צלקות אשר נמצאות במיקום בולט, לדוגמא בפנים, עשויות לגרום לביטחון עצמי נמוך מאחר והן לעתים לא אסתטיות.

כאשר ניגשים אל מומחה כירורגיה פלסטית חשוב לבצע פגישת ייעוץ ראשונית אשר בה יאמר לכם הכירורג באיזו רמה ניתן להסיר את הצלקת.
את רוב הצלקות ניתן להסיר, אך ישנן צלקות רבות שניתן לשפר את המראה שלהן כך שבקושי יבחינו בהן.

ד"ר אסף אולשינקה הינו מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית מטעם משרד הבריאות,
עם ניסיון רב של שנים במגוון תחומים כדוגמת הסרת צלקות, טיפול בנגעי עור, ועוד.

מחפשים מומחה בכירורגיה פלסטית להסרת צלקת או לכל סיבה אחרת ? פנו עוד היום לד"ר אסף אולשינקה ואשמח לעמוד לרשותכם.

כירורג פלסטי מומלץ

מחפשים כירורג פלסטי מומלץ?

כאשר מחפשים כירורג פלסטי מומלץ הדרך הטובה ביותר היא לחפש כירורג אשר מתמחה בתחום הספציפי בו אתם מחפשים לבצע הליך פלסטי. נשאף לקבל את השירות בצורה אמינה, מקצועית והכי חשוב- ניסיון רב  ומוכח ככל הניתן בתחום הכירורגיה הפלסטית.
ישנם תחומי התמחות רבים של כירורגיה פלסטית, כדוגמת טיפול בצלקות, פלסטיקה ילדים, ועוד. יש לציין שתחום כירורג פלסטי ילדים הוא נישה בעלת צרכים וגישה ייחודית בטיפולים כמו: הסרת שומות בילדים או הסרת נקודות חן בילדים וכן הלאה..
החשיבות של מציאת כירורג אשר מתמחה בתחום ספציפי היא גבוהה, כאשר רב כירורג מומחה יוכל לבצע את העבודה המקצועית ביותר. מדובר בנושא שיש לקחת בחשיבות וברצינות הראויה על מנת לקבל את התוצאות והטיפול המתבקש.

כירורג פלסטי מומלץ ניתן למצוא בדרכים רבות, מהמלצה של מכר קרוב ועד חיפוש באינטרנט.

הצרכים עבור כירורג פלסטי מומלץ

הצרכים עבור הטיפול רבים ומגוונים: הסרת שומות, ניתוח אוזניים, שאיבת שומן, עיצוב שפתיים ועוד.. לעיתים גם מדובר בצרכים מיוחדים יותר כמו תיקון אף ללא ניתוח או ניתוח אף בשיטה פתוחה וכן הלאה.
אך בכל דרך בה תחפשו, חשוב כי הכירורג שתמצאו אכן יהיה בעל התעודות הנדרשות.
כאשר מוצאים כירורג אשר עונה על דרישותיכם, רצוי לקבוע תור בהקדם בכדי לקיים פגישת ייעוץ.
לעתים, במיוחד אם מדובר בתור אצל כירורג פלסטי מומלץ ומבוקש, התורים יהיו למועד רחוק.
לכן כדאי להקדים ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית בה תקבלו ייעוץ בנוגע להליך אותו אתם רוצים לבצע.

טרם או לאחר הפגישה עם כירורג פלסטי מומלץ ניתן לבקש ולראות דוגמאות לניתוחים פלסטיים אשר ביצע בתחום הספציפי בו אתם רוצים לבצע ניתוח.
דוגמאות אלו יוכלו להראות לכם את רמת התוצאות של אותו כירורג, והאם אילו תוצאות שאתם הייתם מרוצים מהן.
אם לדוגמא אותו מנתח מבצע ניתוחים אשר תוצאותיהן זהות, זה עשוי להצביע על חוסר בהתאמה אישית לבקשת הלקוח.
לכן יש לשים לב לפרטים הקטנים ולבחור בקפידה.

ההמלצות שתקבלו יחד עם דוגמאות בפועל ולסיום מפגש והתרשמות, ירכיבו לכם את התמונה הנדרשת עבור קבלת ההחלטה.

בשורה התחתונה כולנו נרצה לקבל מומחה בכירורגיה פלסטית, שידע לתת את המענה הטוב ביותר לצרכינו.

מחפשים כירורג פלסטי מומלץ ? התחייבות לתת את השירות מקצועי וביחס אישי בכל הנדרש בתחום הכירורגיה הפלסטית.
פנו עוד היום לד"ר אסף אולשינקה ואשמח לעמוד לרשותכם.

תיקון של עיוותי אוזניים בתינוקות ללא ניתוח

אם הגעתם לכאן, סביר להניח כי אתם הורים שמחפשים תשובה לגבי האוזניים של התינוק שלכם. יתכן שאתם מסתכלים על האוזניים האלה ומרגישים שצורתן לא בסדר ותוהים האם משהו לא כשורה והאם ניתן לעשות משהו בנידון.

אעשה את המיטב לעזור לכם למצוא את הדרך הנכונה.

זה דבר שכיח לראות תינוק אשר נולד עם אפרכסת אוזן בעלת צורה לא תקינה, כגון אוזן בולטת, מקופלת, מעוכה ועוד. במחקר שהתבצע באוניברסיטת ביילור, טקסס, נמצא כי ל 30% מהתינוקות יש מידה מסוימת של עיוות (דפורמציה) בצורת אפרכסת האוזן.

לעיתים עיוות זה חולף מעצמו, ועד כה היה מקובל ע"י רופא הילדים להמליץ לחכות לתיקון עצמי ובמידה ולא מסתדר יש להמתין לתיקון ניתוחי בגיל מבוגר יותר (לרוב החל מגיל 6 שנים).

יש האומרים כי עיוות בצורת האוזן הוא בעל משמעות קוסמטית בלבד, אך יש להבין כי התעלמות מעניין זה יכולה להשפיע באופן שלילי על ההתפתחות של ילדך. מחקרים מראים, כי ילדים עם עיוותים בפנים, ובעיקר בצורת האוזניים, סובלים מהצקות מילדים אחרים, לועגים להם ולעיתים גם עוברים התעללות. כתוצאה מכך הם מפתחים דימוי עצמי נמוך, חרדה, בידוד חברתי והימנעות רגשית.

אבל זה לא חייב להיות כך.

למרבה המזל, שיטה חדשה אשר נקראת EarWellTM יכולה לתקן מעל ל 90 אחוזים מהמקרים האלו תוך מספר שבועות. הטיפול בשיטה זאת מונע את הצורך בשבילך ובשביל ילדך להמתין ולחכות ולקוות שהאוזניים יתקנו את עצמן. היא גם מונעת את כל הכאב, החרדה והטראומה של לגדול עם אוזניים לא תקינות.

כל זאת נעשה בצורה לא ניתוחית, מהירה וללא כאבים.

השימוש ב EarWellTM הוכח כיעיל קלינית וניתן להתחיל את השימוש בו ימים בודדים לאחר הלידה. חשוב להתחיל את הטיפול זמן קצר לאחר הלידה, כל עוד סחוס האוזן גמיש ובר עיצוב. החלון לעיצוב סחוס האוזן נסגר בגיל חודשיים. לאחר מכן האפשרות היחידה לטיפול בבעיה, אם היא לא חולפת מעצמה, היא טיפול ניתוחי בגיל מאוחר יותר.

EarWellTM הוא מוצר נהדר אשר יכול לתת את הפתרון לחיפושך. הוא מתקן עיוות (דפורמציית) אוזניים אצל תינוקות בצורת לא ניתוחית, בטוחה, ללא כאבים, ועושה את זה בהצלחה באופן עקבי. השימוש ב EarWellTM הוכח כיעיל אחרי ניסיון של אלפי מקרים. קיימת ספרות מדעית התומכת בכך.

EarWellTM יעיל להתחלת טיפול בתינוקות עד גיל שבועיים. לעיתים הטיפול גם מצליח כשמתחילים בגיל מעט מאוחר יותר אבל אחוזי ההצלחה המצוינים יורדים עם כל יום שעובר.

אם לילדך יש הפרעה בצורת האפרכסת והוא עדיין צעיר מספיק, אני יכול לעזור.

אם ברצונך לטפל באוזניים של ילדך, אני ממליץ לפעול בזריזות. נכון, לעיתים האוזן משתפרת מעצמה באופן מלא או חלקי, אבל במקרים רבים הצורה נשארת באופן קבוע. לא ניתן לחזות באיזה מקרה יחול שיפור ובאיזה מקרה המצב יישאר או אף יחמיר. וכשרופאי ילדים לעיתים מציעים גישה של "נחכה ונראה", צריך לקחת בחשבון שאפילו עיכוב קל בתחילת הטיפול יכול להוציא את ילדך מחוץ "לחלון" הטיפולי במידה וצורת האוזן, הלא תקינה, תישאר קבועה. שום רופא לא יכול לחזות איזה אוזן תשתפר באופן עצמי, איזו תישאר באותו מצב ואיזו תחמיר. בעזרת השימוש ב  EarWellTM, לא תצטרכו לקחת את הסיכון לגבי עתיד ילדכם.

הטיפול מתבצע במרפאה, תוך מספר דקות. אחרי 4-6 שבועות של טיפול, צורת האוזן תהיה תקינה.
ושוב, יש להתחיל את הטיפול עד גיל שבועיים. ככל שנתחיל מוקדם יותר כך סיכויי ההצלחה יגדלו!.

 

אפשר גם ללמוד על מערכת EarWell באתר http://www.earwells.com

צניחת עפעף לאחר טיפול בבוטוקס

בוטוקס הוא שמו המסחרי של תכשיר רפואי המכיל את הרעלן בוטולינום טוקסין, אשר מסונתז באופן מלאכותי. התכשיר הינו חומר המוזרק לאזורי קמטים על מנת לטשטשם או להעלימם באופן זמני. חומר זה מונע המשך התכווצות של השרירים היוצרים את הקמטים ובכך נותן לעור מראה חלק וצעיר יותר.
תחילת ההשפעה וטשטוש הקמטים קורים תוך מספר ימים מההזרקה. משך ההשפעה של בוטוקס הוא בין 3 חודשים עד לחצי שנה, והינו הפיך לחלוטין.

המועמדים הטובים ביותר לטיפול בבוטוקס הם מטופלים בעלי קמטים הנובעים מכיווץ של שרירי ההבעה. מזריקים את הבוטוקס לשריר, והקמטים שנוצרים בזמן כיווץ השריר נעלמים. אם מזריקים בוטוקס באזור הגבות, ייעלמו הקמטים שנוצרים בין הגבות (״קמטי זעף״). אם מזריקים בוטוקס במצח, ייעלמו הקמטים הרוחביים שנוצרים במצח בזמן הרמת הגבות, ואם מזריקים בוטוקס בצד העיניים, ייעלמו הקמטים שנוצרים בזמן החיוך.

הטיפול מאוד פופולרי ובוצע על מיליוני אנשים ברחבי העולם, אשר חלמו להעלים את קמטיהם. הסיבות העיקריות לכך שהטיפול בבוטוקס הוא כל כך פופולרי הן יעילות גבוהה, משך ההחלמה הקצר ביותר והעובדה כי החומר נחשב מאוד בטוח עם סיבוכי טיפול נדירים והפיכים.

אחד מהסיבוכים הוא צניחת עפעף. למה זה קורה?

במידה והחומר נודד מהאזור אליו הוזרק, הוא עלול לשתק שרירים סמוכים. כשמזריקים באזור העין, החומר יכול לנדוד לכיוון השריר שמרים את העפעף ולגרום לצניחה של העפעף.
התופעה הזו מתבטאת במראה עפעף שמוט, עייף, ופתוח למחצה.
רופא מומחה, שמכיר היטב את האנטומיה באזור, יודע היכן להזריק ומשתמש רק בחומר תקני ובמינונים מדויקים, ועל כן יתקל בתופעות הללו לעיתים רחוקות בלבד.

אז מה אפשר לעשות כשהעפעף צונח לאחר הזרקת בוטוקס ?

אם זה כבר קרה, לא צריך להתרגש. התופעה היא תמיד הפיכה. השיתוק יעלם תוך מספר ימים עד שבועות.
עד שהצניחה חולפת מעצמה, ניתן לשפר את מראה העפעף ע"י שימוש בטיפות עיניים מיוחדות, אשר כחלק מהשפעתן (זאת לא ההשפעה היחידה שלהן) מכווצות את השריר שמרים את העפעף. השימוש בטיפות אלו הן רק באמצעות מרשם רופא ולאחר התייעצות.

למרות האמור, טיפול בבוטוקס הוא טיפול אסתטי מאוד פופולרי, וזאת בזכות הפשטות, אחוז סיבוכים נמוך, התאוששות מיידית ואפקט מצוין על קמטי ההבעה.
טיפ אחרון לסיום: אני ממליץ לא לבצע פעולות רפואיות אסתטיות בסמיכות לאירוע חשוב. כדאי לתכנן מראש ולסיים את הטיפולים מספר שבועות או חודשים לפני האירוע (תלוי בסוג הטיפול).